• slider4
  • slider1
  • slider2
  • slider4
  • slider3
  • slider5

Przebarwienia

Przebarwienia są to plamy o ciemniejszym zabarwieniu niż kolor skóry. Pisząc językiem kosmetologicznym można powiedzieć, że są to zgrupowania melanocytów (komórek barwnikowych skóry). Zwykle pojawiają się po 30 r.ż. jednak w dobie „mody na opalanie” coraz częściej uwidaczniają się na skórze nastolatków.

Istnieje wiele przyczyn powstawania przebarwień. Do najczęstszych zalicza się: nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne oraz stany zapalne skóry.
Aby skutecznie zniwelować przebarwienia, do pielęgnacji trzeba podejść kompleksowo. Oprócz zabiegów przeprowadzonych w gabinecie trzeba dostosować się do kilku zaleceń:

1. Stosowanie kremów z filtrami UV

Zanim przystąpisz do jakichkolwiek zabiegów wybielających warto zaopatrzyć się w odpowiednie filtry UV (w Art of Cosmetology doradzę Ci jakie kosmetyki będą najlepsze dla Twojej cery). Tylko dobrze dobrane filtry gwarantują zabezpieczenie przed nawrotem przebarwień.

2. Unikaj opalania, szczególnie twarzy

Skóra twarzy jest bardzo wrażliwa i podatna na pojawianie się przebarwień i zmarszczek. Promieniowanie UV (zwłaszcza UVA, które jest wysokie bez względu na nasłonecznienie) dociera do skóry i niszczy włókna odpowiedzialne za jędrność i elastyczność skóry oraz stymuluje pojawianie się przebarwień. Jeżeli lubisz śniady kolor zaopatrz kosmetyczkę w modne kolory bronzerów.

3. Stosuj odpowiednie kosmetyki

Kosmetyki wybielające podtrzymują efekt zabiegów profesjonalnych, hamują syntezę pigmentu w skórze.

W Art of Cosmetology przedstawię Ci kilka możliwości usuwania przebarwień oraz zabiegi podtrzymujące efekt rozjaśniania. Do najbardziej popularnych zabiegów wybielających zaliczyć można: mikrodermabrazję, peelingi kwasowe, program eliminacji przebarwień MELANOout System. Z kolei doskonałymi zabiegiami podtrzymującym efekt wybielania są: mezoterapia igłowa oraz terapia mikronakłuć.